A venit și ultima zi din luna mai, deci de mâine este oficial vară! Pentru că este final de lună, avem produsele consumate, iar mâine pregătesc articolul cu favoritele lunii. În luna iunie vă voi încânta și cu primele mele încercări de ”OOTD”, nu prea am talent la pozat, dar voi face tot posibilul. Știu că vă ”ameninț” de prea mult timp, dar am deja câteva poze, așa că nu mai am nicio scuză! Dar hai să rămânem la produse și să dezvăluim surprizele la timpul lor!
Cutiuța părea destul de plină, dar au fost câteva produse mai voluminoase, așa că după ce am tras linie, nu pot spune că am făcut exces de zel!
Am încercat noua vopsea Palette Perfect Care Color, câștigată pe blogul From Mona with Gloss, și pot spune că sunt încântată de ea. Am mai bine de jumătate de lună de când m-am vopsit, și încă nu s-a decolorat. Aveam oarece reticențe, fiind o vopsea fără amoniac, dar s-a dovedit că temerile mele sunt nefondate. Oricum, aș cam vrea să revin la jumătate roșu, jumtate negru. Ideea e că trebuie să mă decolorez, ceea ce nu mă prea încântă… Șamponul pentru păr vopsit de la Yves Rocher a fost o dezamăgire, nu face cam nimic, vopseaua s-a luat la fel de repede. Acetona de la magazinul din colț e printre cele mai bune produse pe care le-am încercat, nu e scumpă și nu face rău!
Spumantul de baie de la Balea cu aromă tropicală (mult cocos și ananas) a fost folosit pe post de gel de duș. Aroma sa a fost cam artificială, dar a fost spornic! Totuși, m-a cam înecat mirosul! Loțiunea Gloves in a bottle nu mai are nevoie de nicio prezentare, părerea mea despre ea o găsiți aici. Serul intens hidratant primit spre testare de la BuzzStore și Scholl este pur și simplu demențial. Un miros deosebit și o textură fină, îmi pare rău că s-a terminat! Crema de față de la Avon, cu miere și lapte, a fost una dintre cele mai bune pe care le-am folosit. Foarte ieftină (undeva la 7-8lei), cu miros plăcut, dar nu acentuat, cu textură ușoară, a hidratat perfect tenul. Am folosit și o mostră de cremă pentru picioare căștigată pe blogul Monicăi, nu prea m-a convins mirosul, dar soțul meu a adorat-o. Plus că a hidratat destul de bine!
Eu am terminat deodorantul Fa Sport Double Power, iar soțul a consumat un parfum la care se chinuie de mult timp, dar pe care eu îl ador: 1 million de la Paco Rabane.
Am reușit să consumăm și pasta de dinți Himalaya, care mi s-a părut a fi foarte bună, dar și apa de gură Elmex.
Gata și ultimele patru mostre de parfum de la Avon, am scăpat de ele! Și nu cred că mai am nicio mostră prin casă!
Nu suficiente produse pe cât aș fi vrut, dar e ok. Trebuie să mă gândesc serios ce produse m-au fascinat luna asta, dar am de făcut și mâncare pentru prânz. Hmm..decizii, decizii. Cică mergem la Zoo azi. Durerea de rinichi m-a mai lăsat, sper să nu înceapă iar :)) Weekend fain să aveți, sper că și voi aveți ziua de mâine liberă! Așa că… weekend prelungit fain!
Nu am folosit nici unul dintre produsele mentionate de tine, dar sunt curioasa sa incerc crema de fata de la Avon.
e foarte usoara si hidratanta, eu am adorat-o. si sincer, mi-a placut foarte mult in sezonul rece, a oferit exact ceea ce cautam!
Ce de produse!
Eu nu pot sa pastrez ce termin intr-o luna:)))
mereu arunc si arunc si iaaaaaar arunc:)))
cred ca trebuie sa-mi cumpar o cutie si acolo sa pun tot ce termin..sa vedem ce se strange la sfarsitul lunii. Hhhhhh
pupici
Neaparat sa le strangi, sa vezi ce satisfactie ai pe final de luna 😀
Ai adunat ceva produse, nu e rău! Spor la consumat în continuare!
Sper să am mâine timp să mă ocup de postarea asta, că jumate din produse sunt pe lângă coș, am o grămadă. :))
Eu n-am văzut spumantul ăla de la Balea în DM și chiar speram să miroasă bine. O să-mi bag totuși nasul în el când o să-l văd.
Depinde de gusturi, nu zic ca miroase rau. Doar putin chimic